Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

Wyprawka do przedszkola lub szkoły - podpowiadamy, co powinno się w niej znajdować

Wyprawka do przedszkola lub szkoły - podpowiadamy, co powinno się w niej znajdować

Wyprawka do przedszkola lub szkoły - podpowiadamy, co powinno się w niej znajdować. Mimo, iż lato dopiero nadchodzi to najczęściej upływa nieubłaganie szybko. Codziennie skreśla moje kolejne dni w kalendarzu widząc nadchodzący wrzesień i konieczność powrotu do przedszkola, zerówki i szkoły. Z reguły w drugiej połowie sierpnia rozpoczyna się kompletowanie wyprawki i warto poświęcić temu więcej czasu i uwagi, aby powrót do edukacji był dla malucha jak najbardziej miły i przyjemny. W większości placówek rodzice otrzymują listy rzeczy niezbędnych do przygotowania.

Często wśród nich w odniesieniu do przedszkola znajduje się pościel i piżama. Maluchy często i regularnie odpoczywają i leżakują. Muszą zregenerować siły utracone podczas intensywnej zabawy z kolegami i koleżankami na placu zabaw, na sali oraz podczas różnego rodzaju innych zajęć.

Dobry sen jest ważny dla małych dzieci ponieważ regeneruje ich organizmy po ogromnym wysiłku włożonym zabawę, dlatego piżamka w wersji luźnej posiadająca w komplecie spodenki na gumce jest świetnym rozwiązaniem. Bardzo ważne są buciki na zmianę, tak więc przedszkolne kapcie powinny być bezpieczne dla rozwoju stopy oraz przede wszystkim wygodna. Dziecko przez cały dzień jest w ruchu i podczas skoków oraz zabaw musi być zabezpieczenie stosownym obuwiem. Najważniejsze w doborze bucików jest to, aby podeszwa była elastyczna i oddychająca, zapiętek usztywniony, a także czubki szerokie i boki które stabilizują stopę.

Z uwagi na łatwość zakładania i zdejmowania bucików idealnym rozwiązaniem będzie zapięcie na rzep lub budzik po prostu wkładany. Wyprawka do przedszkola lub szkoły powinna uwzględniać komfort użytkowania dla naszej pociechy :)

Dziecko powinno posiadać również komplet ubrań na zmianę takich jak t-shirt, bluza z długim rękawem oraz komplet bielizny takie jak rajstopki, skarpetki i majteczki oraz spodenki lub też spódniczka na gumkę. Bardzo ważne jest aby wszystkie ubranka były łatwe do samodzielnego założenia przez dziecko.

Kolejnym ważnym elementem jest kubek do mycia zębów, pasta oraz ręcznik. Wytworzenie nawyku regularnego mycia zębów jest długotrwałym procesem i nie każdy maluch to lubi, ale należy o to zadbać aby zęby były zdrowe. Bardzo ważne jest również to aby pasta nie zawierała fluoru który w nadmiarze jest toksyczny i może być szkodliwy. Aktualnie coraz więcej past niezawierających fluoru znajduje się na sklepowych półkach.

Standardowym elementem wyprawki są również przybory papiernicze specyficzne w zależności od rodzaju placówki ale generalnie zawierają tekturową teczkę, bloki rysunkowe i techniczne białe oraz kolorowe a także bibuła, klej, nożyczki, farby plakatowe oraz pędzle jak i kredki ołówkowe, kredki świecowe, a także plastelinę.

Wyprawka do przedszkola lub szkoły zapewni brak stresu 1 września. :) Warto oznaczyć przedmioty naszego dziecka w trwały sposób inicjałami lub wzorkiem o którym dziecko będzie w stanie je rozpoznać i unikniemy sytuacji że coś się zgubi.

Buciki do przedszkola, szkoły i nie tylko znajdziesz w naszym sklepie TUTAJ

Jeśli nie wiesz jak zmierzyć stopę aby bezpiecznie kupić buciki przez internet to zapraszamy TUTAJ

Masz pytania?

Kontakt Z NAMI

IZI-BUT Sklep stacjonarny

Galeria Jurajska
Aleja Wojska Polskiego 207, 42-200 Częstochowa

Email

sklep@izi-buciki.pl

Telefon

+48 502 760 241
Proszę, wpisz imię i nazwisko
Wpisz numer telefonu
Podaj adres email Adres email jest błędny
Wpisz Twoją wiadomość