Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

Zdrowe buciki dla dzieci

Zdrowe buciki dla dzieci. Prawidłowy rozwój stopy dziecka. Zadbaj o to z całych sił.

Zdrowe buciki dla dzieci. Prawidłowy rozwój stopy dziecka. Zadbaj o to z całych sił. Wszyscy chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej i dbanie o ich stopy nie jest wyjątkiem. Stopy Twojego dziecka mają ogromne znaczenie we wszystkich jego działaniach, a wszelkie problemy najlepiej wykrywać wcześnie, aby zapobiec poważniejszym powikłaniom stóp w późniejszym życiu. Wizyta u ortopedy dziecięcego może być zalecana, ale są też rzeczy, które możesz zrobić, aby wspierać zdrowie i rozwój stóp Twojego dziecka przez całe jego wczesne życie.

Oto kilka wskazówek dotyczących różnych etapów życia:

Dzidziusie
Najlepiej nie ograniczać stóp dziecka, aby dać mu najlepszą możliwość swobodnego kopania i pobudzić rozwój mięśni nóg i stóp. Ubranka dziecka powinny być zawsze luźne wokół jego stóp. Dobrym pomysłem jest również pozwalanie dziecku chodzić boso tak często, jak to możliwe, ponieważ dzieci uczą się kontrolować i używać swoich stóp poprzez czucie. Masowanie stóp dziecka to kolejna świetna czynność w tym wieku.

Małe dzieci
Kiedy Twoje dziecko zacznie chodzić (zwykle między 10 a 24 miesiącem życia), pozwól mu chodzić boso lub po prostu nosić skarpetki tak często, jak to możliwe. Pomoże to poprawić czucie w stopach, zachęci do chwytania palców u nóg i pobudzi normalny wzrost stopy. Możesz zauważyć różnice w stylu chodzenia małych dzieci. W wielu przypadkach dzieci, które chodzą ze stopami skierowanymi do wewnątrz (w palcach) lub na zewnątrz (w palcach), wyrosną z tych stylów chodzenia. Jednak nietypowe wzorce chodzenia mogą się utrzymywać i jeśli masz jakiekolwiek obawy, zaleca się zabranie dziecka do lekarza ortopedy. Chodzenie na palcach (gdzie dziecko chodzi na palcach) nie jest normalną odmianą i jeśli zauważysz ten wzorzec chodzenia u swojego dziecka, należy zorganizować przegląd przez lekarza ortopedę. Warto dbać o to, aby dziecko nosiło wysokiej jakości buciki. To ułatwi zdrowy rozwój stópek.

Dzieci w wieku szkolnym
W miarę rozwoju dziecka i wchodzenia w lata szkolne jego stopy będą szybko rosły. Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla stóp swojego dziecka na tym etapie rozwoju, jest częste sprawdzanie rozmiaru stopy dziecka i upewnianie się, że jego buty i skarpetki mają odpowiedni rozmiar, aby pomieścić jego stopy.

Gdy Twoje dziecko zacznie częściej uprawiać sport i aktywność fizyczną, możesz zauważyć dolegliwości związane z innymi objawami, takimi jak ból pięt, zmęczenie nóg lub problemy z koordynacją. Jednak problemy ze stopami w dzieciństwie nie zawsze powodują objawy i rodzicom może być trudno je wykryć.

Lekarze ze specjalnością ortopedia są w stanie zapewnić leczenie szeregu schorzeń dziecięcych, a jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące stóp Twojego dziecka lub chodzenia, najlepiej umówić się na wizytę w celu profesjonalnej oceny i porady.

Zdrowe buciki dla dzieci znajdziesz w naszym sklepie TUTAJ

Jeśli nie wiesz jak zmierzyć stopę aby bezpiecznie kupić buciki przez internet to zapraszamy TUTAJ

Masz pytania?

Kontakt Z NAMI

IZI-BUCIKI.PL Agnieszka Całusińska

Częstochowa

Email

sklep@izi-buciki.pl

Telefon

+48 502 760 241
Proszę, wpisz imię i nazwisko
Wpisz numer telefonu
Podaj adres email Adres email jest błędny
Wpisz Twoją wiadomość